EELK Lääne-Nigula Püha Nikolause kogudus

Kogudusekool

Kogudusekool  2018/2019

Teema: Luuka 10 

Kogunemised kell 10:00 Lääne-Nigula kogudusemajas Nigula tee 1, Nigula küla, Lääne-Nigula vald

  1. P, 11.nov         Misjonikäsk
  2. P, 09.dets      Jeesuse järgimine
  3. P, 13.jaan      Õnnista, sõbrune
  4. P, 10.veeb     Aita, kus saad! Räägi Jeesusest!
  5. P, 10.märts   Luuka 10 toimib!
  6. P, 14.aprill   Hakkame liikuma!

Sina oled kutsutud Jumala riigi tööle

“Minge! Vaata, ma läkitan teid kui lambaid huntide sekka. … ja öelge neile: „Jumala riik on teie lähedal!” (Lk 10:3,9b)

 Selliste sõnadega saadab Jeesus oma seitsekümmend (kaks) jüngrit ”enese eele igasse linna ja paika, kuhu ta ise tahtis minna.” (Lk 10:1b)

Kas usud, et Jumal saadab ka täna oma järgijaid ehk kristlasi kõikjale, kuhu ta ”ise tahab minna”? On ju iga kristlase eesõigus olla Jumala riigi esindaja siin maailmas. Kas suudad ette kujutada, et ta on kutsunud ka Sind selle ülesande täitjaks?

Hea meelega annaksime selle ülesande teistele; neile, kel rohkem kogemusi, kel vastav evangelisti koolitus, kes on julgemad, avatumad, sõnaosavamad kui meie.

Kas tahad teada, mida tähendab olla Jumala riigi saadik Sinu argipäeva tegemiste keskel ja leida oma viis sellele kutsumusele vastamiseks? Siinkohal ei pea ma silmas täiskohaga kirikusse tööle tulemist, vaid uut elustiili, mida Sa saad tõeks elada just seal, kus sa liigud ning nende inimeste keskel, keda sa igapäevaset kohtad, nii tööl, koolis, hobiringides jm.

Luuka 10 (L10T) on uus koolitus, mis jõudis Soome kaudu  sügisel 2017 esmakordselt Eestisse ning mis julgustab ja annab vahendeid kutsumuseks, millest eelnevalt kõnelesin – olla Jumala saadik ja Jumala riigi ”täiskohaga tööline”. Koolitus on välja töötatud Lõuna-Aafrikas, kust see on levinud kümnetesse maadesse üle kogu maailma. 

Luuka 10 koolitus julgustab osalejaid – tavalisi koguduse liikmeid, kuid loomulikult ka neid, kes juba osalevad aktiivselt koguduse tegemistes – osutama Jumala armastust oma argipäevas ja kutsuma teisi osadusse Jumalaga. Lihtsad sammud õpetavad ja aitavad Sul just Sinule sobilikul viisil oma usku argipäeva toimetuste keskel tõeks elada.

Sammud, millest koolitusel räägitakse on lihtsad – (1) õnnista, (2) sõbrune, (3) aita, kus saad ja (4) räägi Jeesusest – kuid vajame liikvele minekuks julgustust ja juhatust, mille koolitusele tulija kindlasti saab. Luuka 10 koolitusel õpitu praktiseerimine ei nõua lisaaega või erilist pingutust. Sa ei pea kuhugi spetsiaalselt minema või kellelegi midagi rääkima, kui sulle ei tundu olukord sobilik. Pigem on küsimus eelkõige usus toimimises, usu tõeks elamises ja valmisolekus vastata, kui keegi Sinu usu kohta küsib. Luuka 10 on koolitus, mis näitab kätte suuna, kuidas elada iga päev Jeesuse jüngri ja tunnistajana.

Oled väga oodatud, kohtumisteni!

 

Info:
http://www.eelk.ee/laane-nigula